כנס הפמטק השנתי לציון יום האשה הבינלאומי 

THE FUTURE IS FEMTECH

פמטק היא אחת התעשיות הצומחות ביותר בשנים האחרונות בארץ ובעולם. למרות שנשים מהוות מחצית מהאוכלוסייה, צרכיהן נותרו בשוליים לאורך מרבית ההיסטוריה, כך שפוטנציאל השוק עצום. הדרישה לחשיבה מודעת-מגדר והכרה בחוויה והצרכים הייחודיים של נשים מתחזקת בקצב מסלים והופכת לסטנדרט בסיסי. 

כבכל שנה, בשמיני למרץ מצוין יום האשה הבינלאומי

מאז הוקמה קהילת פמטק ישראל, התקיים אירוע לציון המועד - כנס חגיגי, פתוח לקהל הרחב, שבמרכזו סדרת הרצאות קצרות וקולעות בסגנון TED שמטרתן לחשוף את העשייה הנהדרת של האקוסיסטם הישראלי בתחום, לחגוג הישגים מקצועיים המקדמים שוויון מגדרי ולהעמיק את ההכרות עם האתגרים והפוטנציאל בתחום.


על אף אתגרי השעה ואולי דווקא בגללם, ההיערכות לכנס 2024 נמשכת

על אף חוסר הוודאות הנובע מהמצב הביטחוני בארץ, השיח בנוגע לצרכי נשים, התאמת מערכות ושירותים לכלל המגדרים, בשגרה ובחירום - חשוב מתמיד והעבודה על הכנס ממשיכה.  

הדוברות וההרצאות

אורה פלד נקש
רס״ן במיל׳, סגל קורס חובלים, יזמת בתחום החקלאות ופעילה חברתית
אם ישרתו פה נשים, אני צוללת! שילוב נשים בשירות צבאי בצוללות

ה-7.10 הוכיח מעל לכל ספק שתרומתן של נשים ללחימה אינה בסימן שאלה. ההרצאה תסקור היבטים שונים של עיצוב מותאם מגדרית דרך מקרה הבוחן של שילוב נשים בשירות צבאי בצוללות. החל מהתאמת הטכנולוגיה לפיזיולוגיה נשית ועד שירות מעורב מגדרית.

לצפייה בהרצאה

לאה חסידי
 יועצת ומנהלת מוצר עצמאית ומנהלת תכנית המנטורינג ב-ADHDoTech
לא רק ורוד: ניהול ופיתוח מוצרים בפרספקטיבה מגדרית

מהם מוצרים מותאמים לנשים? האם אלה רק מוצרים רפואיים? גם כלים ושירותים יום יומיים כמו טלפונים, פלטפורמות לימוד או ספורט, יכולים וצריכים להכיר בשוני הרלוונטי בין משתמשות ומשתמשים. ההרצאה תעסוק בלמידת הצרכים הייחודיים לנשים וגברים ועיצוב מוצרים טכנולוגיים באופן שנותן מענה הולם לכל המגדרים.

לצפייה בהרצאה

ד"ר יעל מייזלס
חוקרת המכון לרפואה מותאמת אישית ותרגומית באוניברסיטת אריאל
סכנת חיים או איכות חיים: תופעות לוואי של אמצעי מניעה הורמונליים

הכירו את ה-Data Gap - הטיות מגדריות במחקר שגורמות למחסור במידע על סוגיות שמטרידות נשים. שנים רבות הקהילה הרפואית מתמקדת בסכנות חיים בקשר לאמצעי מניעה, אך מתעלמת מהשפעות על איכות חיים. ההרצאה תציג מחקר ייחודי ראשון מסוגו על תופעות לוואי לא מסכנות חיים באמצעי מניעה הורמונליים ושואלת איך אפשר להשתמש במידע זה לשיפור איכות החיים של נשים. (ההרצאה באנגלית)

לצפייה בהרצאה

נופר בר אור
מנהלת קלינית ב- PregnanTech LTD
מניעת לידה מוקדמת: רווחת האשה בקדמת הבמה

לידות מוקדמות הן סוגיה של תינוקות וגם(!) של אימהות. נכון להיום, שיטות הטיפול והמניעה של לידות מוקדמות נוטות להתמקד בתינוק.ת ולא באם למרות ההשלכות הקריטיות גם עליה. ההרצאה תציג את LIONESS - טבעת סיליקון שתפקידה למנוע לידות מוקדמות מבלי לפגוע בבריאות ואיכות החיים של האם.

לצפייה בהרצאה

טל רון
פסיכולוגית ויזמת בריאות האישה, מייסדת שותפה בחברת Tempdrop
מהסגר בקורונה ועד המלחמה: המחזור החודשי בתקופת סטרס קולקטיבי 

מהסגר בתקופת הקורונה ועד מלחמת חרבות ברזל - מה קורה למחזור החודשי בתקופת סטרס קולקטיבי? ההרצאה תמחיש כיצד מוצרי פמטק יכולים לתת מענה על ה-Data Gap שקיים ביחס לצרכי נשים, דרך מקרה הבוחן של Tempdrop ומחקר שנעשה על נתוני המשתמשות בזמן הסגר בקורונה. (ההרצאה באנגלית)

לצפייה בהרצאה

ענבל קארו
מומחית לאסטרטגיית נתונים ולאתיקה של מידע ובינה מלאכותית
אבל המחשב אמר: מה לעשות עם הטיות מגדריות בבינה מלאכותית

כלי בינה מלאכותית פותחים בפנינו אפשרויות נהדרות, אבל כמובן שהם לא חפים מהטיות, גם מגדריות. איך לזהות הטיות כאלה, להתמודד איתן, ולתקן את נזקיהן, כדי שנוכל להשתמש במלוא הפוטנציאל של הבינה המלאכותית?

לצפייה בהרצאה

עירא פריגת
 מייסד ומנכ"ל חברת  הייעוץ Network in Motion - לעסקים ביפן
לא רק סושי: המבנה התרבותי-חברתי של יפן כמנוע הזדמנויות לפמטק הישראלי
לא רק סושי: המבנה התרבותי-חברתי של יפן שיוצר הזדמנויות לחברות פמטק ישראליות
לא רק סושי: המבנה התרבותי-חברתי של יפן שיוצר הזדמנויות לחברות פמטק ישראליות

על החיבור בין תרבות והתפתחות תחום הפמטק. יפן, הכלכלה השלישית בגודלה בעולם, תלויה מהותית בהגברת הילודה ושיפור בריאות האישה כדי לשמר את מעמדה הכלכלי בזירה הבינלאומית. סקירת היבטים כלכליים ותרבותיים בראי פתרונות טכנולוגיים.

לצפייה בהרצאה

דניאל טייטלר
פעילה חברתית ותלמידת תיכון אלון ברמת השרון
ד"ר אדוה ברקוביץ רומנו
ד"ר אדוה ברקוביץ רומנו
עו"ס, יזמת חברתית ומומחית למגדר
הסיפור
הסיפור של FinderFit: טכנולוגיה ככלי לקידום נערות ונשים

כיצד טכנולוגיה יכולה לתת לנערות ונשים את הכוח? מיזם FitFinder שפותח על ידי שלוש נערות בהאקתון לנוער ברמת השרון מבקש לתת פתרון לבעיית מודל היופי הלא מושג, דרך כלי פרקטי של איתור המידה של המשתמשת בכל רשת אופנה. 

לצפייה בהרצאה

מנחת האירוע, האחת והיחידה:
הילה רגב
עיתונאית ואשת תוכן

צוות הכנס

שלי בלוך
מייסדת ומובילת פמטק ישראלענבל קארו
 צוות תוכן ומרצה
אושרית גן-אל
צוות תוכן ואחראית יחסי ציבורענבל אמאר בירן
מפיקהמרינה ברודסקי
מובילת עיצוב ואתר הכנס

צפו בכנסים הקודמים

תוכנית הכנס בנויה מסדרת הרצאות קצרות וקולחות בסגנון 'טד'. פרזנטציות מעוררות מחשבה מפי מרצות ומרצים בתפקידים שונים בתעשייה, על פוטנציאל תחום הפמטק, האתגרים שבפתחנו וחשיפה של עשייה נהדרת באקוסיסטם.

כנס הפמטק 2023

כנס הפמטק הראשון - 2022

בשיתוף: Google for Startups

MAKE AN IMPACT AND MARK YOUR PLACE IN A GROWING ECOSYSTEM  

שותפות בכנס הפמטק השנתי היא הזדמנות עבור ארגונים לסמן את מקומם כגורם משמעותי בתעשייה המתחזקת ביותר בימינו, תוך חשיפה וחיבורים לאלפי המנויות והמנויים של התוכן של פמטק ישראל

קראו עוד